Aktualności

Edytuj wpis

panele fotowoltaiczne

Oto 3 rzeczy, których należy unikać przy inwestycji w system fotowoltaiczny.

1. Wynajęcie niedoświadczonego instalatora fotowoltaiki

Podczas gdy cena paneli PV spadała jak skała w ciągu ostatnich dziesięciu lat, cena samej instalacji spadła tylko nieznacznie. To dlatego, że wiele kosztów związanych z instalacją, takich jak koszty pracy i materiały uzupełniające, nie spadły w cenie. Z tego powodu niektórzy właściciele domów mogą mieć pokusę, aby wynająć najtańszego instalatora, jakiego mogą znaleźć. Często może to być kiepski wybór.

Instalacja fotowoltaiczna to poważna inwestycja, a Ty nie chciałbyś popełnić błędu, pozwalając ją wykonać amatorowi. Jest po prostu zbyt wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Na przykład przed zainstalowaniem paneli należy przeprowadzić szczegółową analizę dachu. To wskaże instalatorowi, gdzie jest najlepsze miejsce na dachu, jaki jest najlepszy kąt i czy są jakieś przeszkody, takie jak drzewo lub cień ze stodoły, które uniemożliwiałyby panelom uzyskanie światła słonecznego. Jeśli zatrudnisz kogoś, kto nie wie co robi, możesz stracić więcej pieniędzy w dłuższym okresie czasu niż zaoszczędzisz na początku. 

 

2. Nie uzyskiwanie dostatecznie dużej ilości ofert na instalację fotowoltaiczną

Energia słoneczna zyskała dużo na popularności w Polsce w ciągu ostatniego roku. Wraz z rosnącą popularnością nastąpił duży wzrost liczby firm, które instalują panele PV. Niestety, okazuje się, że zbyt wielu klientów nie wykorzystuje tego.

Właściciele domów mogą usłyszeć o instalatorze od swojego przyjaciela lub sąsiada i skorzystać z niego, bez otrzymywania ofert od innych firm. Mogą także przeszukiwać internet i wybrać instalatora z najfajniejszą stroną internetową. Chociaż prawdopodobnie można powiedzieć, że system zostanie zainstalowany, może się okazać, że wydasz więcej niż to było potrzebne.

 

3. Poddanie się wpływowi taktyk sprzedażowych

Godni zaufania instalatorzy oferujący wysokiej jakości produkty i usługi nie potrzebują taktyk wywierania wpływu na klienta, aby ten kupił ich produkty. Często zdarza się, że niektórzy instalatorzy oferują Ci jakąś ofertę rabatową lub czasową, abyś podjął szybką decyzję. Zwykle takie decyzje na dłuższą metę kosztują Cię bardzo dużo. Jeśli firma, która zaoferuje Ci wycenę, będzie Cię naciskać na podjęcie szybkiej decyzji, prawdopodobnie dobrze jest po prostu odejść.
Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz znaleźć właściwego instalatora PV. Ważne jest, aby poruszać się z własną prędkością, a także inwestować czas we wcześniejsze badania, aby można było porozmawiać z instalatorem na bardziej równych warunkach. Następnie będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o produkcie, którego naprawdę potrzebujesz.

Platforma PaneleFotowoltaiczne.pl jest po to, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę na twój system. Zarejestruj się i wypełnij formularz z zapytaniem, a otrzymasz najlepsze oferty od szerokiej gamy instalatorów, upewniając się, że Twój system zostanie zainstalowany na czas i na Twój budżet. Nie musisz podawać swojego numeru telefonu. 

 

Uzyskaj teraz i porównaj konkurencyjne oferty na fotowoltaikę

całkowicie online, bez podawania numeru telefonu...

Kategoria: Nowości OZE

| Tagi: fotowoltaika panele fotowoltaiczne koszt cena inwestycja błędy

| Komentarze : 0
Administrator

Komentarze


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna


Nie możesz tu podawać danych osobowych zgodnie z polityką prywatności*

Dziękujemy za informację!

Komentarze lub sugestie? Przekaż nam tutaj.

Dziękujemy za Twoją opinię!