Jak to działa - odpowiedzi na najczęstsze pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące funkcjonowania platformy


Początek

Aby uzyskać najlepsze możliwe oferty od instalatorów po zarejestrowaniu się w serwisie PaneleFotowoltaiczne, wypełnij formularz z zapytaniem w sekcji "Moje oferty". Pytania te obejmują różne szczegóły, takie jak miejsce instalacji, wysokość rachunków za energię lub wiek Twojego dachu.
Po utworzeniu przez Ciebie zapytania zostanie ono sprawdzone, w celu upewnienia się, że Twoje wymagania są dobrze dopasowane do instalacji fotowoltaicznej oraz informacje te są kompletne i dokładne. Możemy skontaktować się z Tobą, jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych informacji.

Otrzymanie ofert

Prawidłowo wypełniony formularz z Twoim zapytaniem ze szczegółowymi i dokładnymi danymi może zainteresować wykonawców. Zwykle około trzech instalatorów zgłosi oferty online w ciągu tygodnia.
Zainteresowani instalatorzy systemów wyślą do Ciebie ofertę, którą możesz sprawdzić w sekcji Moje oferty. Oferty te możesz przeglądać online i porównać je z innymi ofertami, które otrzymałeś. Jeśli instalator wyśle Ci ofertę bezpośrednio przez e-mail, pocztę lub osobiście, poproś go o przesłanie tej oferty na serwis PaneleFotowoltaiczne. Jedną z głównych zalet korzystania z naszego serwisu jest to, że prezentuje wszystkie oferty przesłane do Ciebie w prostym formacie umożliwiając porównanie ofert i zapewniając świadomą decyzję.
Zawsze możesz poprosić instalatorów o zmianę i zaktualizowanie ich ofert. Na przykład, jeśli chcesz, aby instalatorzy używali konkretnej marki panelu, typu falownika (inwertera) lub wycenili konkretny rozmiar systemu, po prostu wyślij do nich wiadomość za pośrednictwem naszego komunikatora, aby poinformować ich o preferencjach oraz aby odpowiednio mogli oni zmodyfikować wycenę.
Możesz łatwo komunikować się z instalatorami za pośrednictwem naszego komunikatora. Ten system pozwala zachować prywatny adres e-mail i organizować wszystkie połączenia w jednym miejscu. Możesz się skontaktować z instalatorami w każdej chwili w przypadku pytań lub w celu zaplanowania rozmowy telefonicznej lub wizyty na miejscu. Możesz odpowiedzieć na wiadomości instalatora bezpośrednio z Twojej skrzynki odbiorczej nie udostępniając nikomu swojego prywatnego adresu e-mail.

Porównywanie ofert

Jedną z najcenniejszych funkcjonalności serwisu PaneleFotowoltaiczne jest możliwość łatwego porównywania ofert w standardowym widoku obok siebie. W tym celu wejdź w sekcję: Moje Oferty a następnie przejdź od listy oferty i kliknij klawisz: Porównaj obok siebie. Możesz porównywać wszystkie oferty lub tylko te ulubione przez Ciebie. Każda oferta zawiera wiele ważnych danych do rozważenia. Wszystkie te dane mają wyjaśnienia, które pomogą Ci zrozumieć ich znaczenie.
System porównywania ofert pozwala w pełni zrozumieć kluczowe różnice pomiędzy wszystkimi otrzymanymi przez Ciebie ofertami. Możesz sprawdzić ceny systemu, informacje o produkcji energii elektrycznej, zastosowaną technologię, oferowane gwarancje, opinie o instalatorze, różnice projektowe i wiele innych. Ponadto znajdziesz tu wiele ważnych wskaźników finansowych wraz z wykresami, które możesz wykorzystać do oceny każdej z opcji, na przykład okresu zwrotu z inwestycji. Klienci korzystający z naszego serwisu oszczędzają zazwyczaj 20% lub więcej kosztów instalacji po prostu przez otrzymywanie wielu wycen, porównując je i wybierając najlepszą ofertę dla siebie.
Instalatorzy przy przygotowywaniu oferty dla Ciebie zazwyczaj szacują, ile energii elektrycznej będziesz zużywać w ciągu roku, a także jakie płacisz stawki za prąd elektryczny. Aby ujednolicić oferty w ramach serwisu PaneleFotowoltaiczne, wszystkie otrzymane wyceny oparte są na tych samych danych dotyczących rachunku za prąd, które Ty udostępniasz w ramach swoich preferencji.
Stawki za prąd elektryczny wzrosną w przeciągu następnych 20 lat. Instalatorzy oferujący ten sam sprzęt po tej samej cenie mogą określić bardzo różne 20-letnie oszczędności, jeśli stosują różne założenia dotyczące współczynników wzrostu energii elektrycznej. W naszym systemie wszyscy instalatorzy stosują takie same Twoje założenia dotyczące wzrostu stawek, które otrzymują od Ciebie w ramach Twoich preferencji dotyczących danej instalacji.

Wybranie wykonawcy

Po wybraniu oferty instalatora, z którą chcesz dalej iść, wybierz ją, klikając przycisk "Wybierz tą ofertę". Po wybraniu wyceny instalatora, którą chcesz przejść, potwierdź swoją decyzję, klikając przycisk "Wybieram tego instalatora". W tym momencie zwycięzki instalator zostaje poinformowany o Twojej decyzji. Później nadal będziesz mógł współpracować z wybranym instalatorem w celu finalizacji oferty.
Po wybraniu przez Ciebie instalatora, instalator ten musi jeszcze potwierdzić w systemie, że nadal jest zainteresowany wykonaniem usługi dla Ciebie. Dopóki tego nie zrobi masz możliwość wycofania się ze swojej decyzji. Po potwierdzeniu przez wybranego instalatora Twojego wyboru inni instalatorzy są powiadamiani, że nie jesteś już zainteresowany ich ofertami. Od tego momentu wybór innego instalatora lub możliwość przysyłania ofert od innych instalatorów zostaje zablokowana. Wybranie instalatora za pośrednictwem naszego systemu jest tylko informacją dla instalatora, że jesteś zainteresowany współpracą z nim. Wybór oferty online nie stwarza obowiązku kontynuowania. Pozwala to instalatorowi tylko wiedzieć, że powinien kontynuować współpracę z Tobą, aby dostarczyć Ci umowę na wykonanie usługi. Jakakolwiek Twoja decyzja oraz jakakolwiek decyzja instalatorów za pośrednictwem naszego systemu nie pociąga za sobą w żaden sposób konsekwencji prawnych.
Teraz, gdy wybrałeś instalatora, będzie on się kontaktował z Tobą bezpośrednio. Następnym krokiem jest podpisanie umowy z instalatorem. Instalator będzie ubiegał się o niezbędne zezwolenia oraz będzie współpracować z Tobą w celu uzupełnienia wszelkich niezbędnych dokumentów dotyczących rabatów (jeśli są dostępne) lub innych dotacji. Typowa instalacja solarna może potrwać 2-3 dni, ale instalacje komercyjne różnią się znacznie długością, więc zapytaj instalatora o szczegóły.

Dzielenie się swoim doświadczeniem

Po zakończeniu instalacji solarnej poprosimy, abyś ocenił instalatora solarnego w skali od 1 do 5 gwiazdek i dodatkowo napisał recenzję swoich doświadczeń z nim. Wierzymy w zaufanie i uczciwą komunikację, która wynika z przejrzystości i jasnych wypowiedzi. Dlatego prosimy o opinie, które są prawdziwe, jasne i pomocne zarówno dla firmy, jak i innych klientów z branży.

Nie możesz tu podawać danych osobowych zgodnie z polityką prywatności*

Dziękujemy za informację!

Komentarze lub sugestie? Przekaż nam tutaj.

Dziękujemy za Twoją opinię!