Aktualności


Edytuj wpis

         Panele fotowoltaiczne są na ogół mylone z systemami solarnymi, ale działają w inny sposób. W przeciwieństwie do systemów solarnych, które są wykorzystywane do produkcji ciepłej wody, panele fotowoltaiczne wychwytują energię słoneczną i przetwarzają ją w energię elektryczną.

Energia elektryczna wytwarzana przez panele fotowoltaiczne jest najczęściej wykorzystywana do zasilania urządzeń i sprzętu gospodarstwa domowego. Najbardziej typowym systemem PV jest system podłączony do sieci energetycznej. Oznacza to, że w nocy, gdy panele słoneczne nie działają, można korzystać z energii elektrycznej oddanej w ciągu dnia do sieci.

Drugi typ systemu paneli fotowoltaicznych to samodzielny system, który nie jest podłączony do sieci. W takim przypadku możesz dodać baterie do systemu, aby mieć energię elektryczną, gdy robi się ciemno. System ten może być naprawdę wygodny na odległych obszarach, gdzie nie ma alternatywy dla innych źródeł energii elektrycznej. Obecnie tysiące ludzi zasila swoje domy i firmy za pomocą paneli fotowoltaicznych.

W dalszej części otrzymasz informacje o tym, jak działają panele, korzyściach związanych z ich używaniem i konieczną konserwacją.Panele fotowoltaiczne

Jak działają panele PV?

 

         Panele fotowoltaiczne składają się z małych ogniw słonecznych, które są połączone ze sobą. Ogniwa fotowoltaiczne są wykonane z materiału półprzewodnikowego, przy czym najczęściej używany jest do tego celu krzem. Ogniwa są zwykle bardzo małe, ale po połączeniu ich w panele słoneczne mogą być bardzo wydajne. Kiedy promienie słoneczne padają na ogniwa, powstaje pole elektryczne. Im silniejsze słońce, tym więcej energii elektrycznej jest wytwarzane. Niemniej jednak ogniwa fotowoltaiczne nie potrzebują bezpośredniego światła słonecznego do pracy i mogą nadal produkować energię elektryczną w pochmurny dzień.

Panele PV są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i mogą być łatwo zamontowane na istniejącym dachu.

 

Korzyści zapewnione przez panele PV

 

         Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych jako źródła energii elektrycznej może okazać się naprawdę korzystne. Po zakupie paneli słonecznych i poniesieniu kosztów instalacji, możesz zacząć oszczędzać pieniądze dzięki obniżonym kosztom energii elektrycznej. Oprócz tych oszczędności istnieje również możliwość zarobienia pieniędzy na fotowoltaice. Prawo w Polsce umożliwia budowę mikroinstalacji i produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł osobom fizycznym na własne potrzeby oraz na sprzedaż oraz produkcję w ramach małych instalacji przez przedsiębiorców prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Kolejną zaletą paneli fotowoltaicznych jest ich przyjazność dla środowiska. Korzystanie z nich przyczynia się do zmniejszenia naszego śladu węglowego.

 

Panele PV i konserwacja

 

         Panele fotowoltaiczne wymagają niewielkiej konserwacji; po prostu muszą być utrzymywane w czystości i nie mogą być w cieniu drzew. Jeśli pył lub śnieg stają się problemem, należy je oczyścić ciepłą wodą i szczotką lub wężem wysokociśnieniowym. Jeśli nie masz ochoty robić tego samodzielnie, zawsze możesz skontaktować się z firmą zajmującą się czyszczeniem okien w celu wykonania tej pracy.

Panele fotowoltaiczne mogą pracować do 35 lat lub dłużej, ale falownik należy wymienić po dziesięciu do piętnastu latach. Jednak zawsze bezpieczniej jest sprawdzić u instalatora, jakie są specyficzne wymagania dotyczące konserwacji systemu oraz co jest zapisane w gwarancji.

Słoneczna energia fotowoltaiczna jest doskonałym źródłem energii odnawialnej i istnieje wiele powodów, dla których warto zacząć czerpać z korzyści, jakie ona niesie. Oprócz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zmniejszysz również rachunki za prąd. Co więcej, panele fotowoltaiczne są łatwe w utrzymaniu i będą działać przez długi czas.

Obecnie w Polsce możemy zaobserwować boom na fotowoltaikę szczególnie w takich województwach jak:  Pomorskie, Wielkopolskie, Mazowieckie a także w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków.

 

 

Źródło: www.greenmatch.co.uk

Kategoria: Porady dla klientów

| Tagi: panele fotowoltaiczne ogniwa fotowoltaika

| Komentarze : 0

Edytuj wpis

panele fotowoltaiczne

Oto 3 rzeczy, których należy unikać przy inwestycji w system fotowoltaiczny.

1. Wynajęcie niedoświadczonego instalatora fotowoltaiki

Podczas gdy cena paneli PV spadała jak skała w ciągu ostatnich dziesięciu lat, cena samej instalacji spadła tylko nieznacznie. To dlatego, że wiele kosztów związanych z instalacją, takich jak koszty pracy i materiały uzupełniające, nie spadły w cenie. Z tego powodu niektórzy właściciele domów mogą mieć pokusę, aby wynająć najtańszego instalatora, jakiego mogą znaleźć. Często może to być kiepski wybór.

Instalacja fotowoltaiczna to poważna inwestycja, a Ty nie chciałbyś popełnić błędu, pozwalając ją wykonać amatorowi. Jest po prostu zbyt wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Na przykład przed zainstalowaniem paneli należy przeprowadzić szczegółową analizę dachu. To wskaże instalatorowi, gdzie jest najlepsze miejsce na dachu, jaki jest najlepszy kąt i czy są jakieś przeszkody, takie jak drzewo lub cień ze stodoły, które uniemożliwiałyby panelom uzyskanie światła słonecznego. Jeśli zatrudnisz kogoś, kto nie wie co robi, możesz stracić więcej pieniędzy w dłuższym okresie czasu niż zaoszczędzisz na początku. 

 

2. Nie uzyskiwanie dostatecznie dużej ilości ofert na instalację fotowoltaiczną

Energia słoneczna zyskała dużo na popularności w Polsce w ciągu ostatniego roku. Wraz z rosnącą popularnością nastąpił duży wzrost liczby firm, które instalują panele PV. Niestety, okazuje się, że zbyt wielu klientów nie wykorzystuje tego.

Właściciele domów mogą usłyszeć o instalatorze od swojego przyjaciela lub sąsiada i skorzystać z niego, bez otrzymywania ofert od innych firm. Mogą także przeszukiwać internet i wybrać instalatora z najfajniejszą stroną internetową. Chociaż prawdopodobnie można powiedzieć, że system zostanie zainstalowany, może się okazać, że wydasz więcej niż to było potrzebne.

 

3. Poddanie się wpływowi taktyk sprzedażowych

Godni zaufania instalatorzy oferujący wysokiej jakości produkty i usługi nie potrzebują taktyk wywierania wpływu na klienta, aby ten kupił ich produkty. Często zdarza się, że niektórzy instalatorzy oferują Ci jakąś ofertę rabatową lub czasową, abyś podjął szybką decyzję. Zwykle takie decyzje na dłuższą metę kosztują Cię bardzo dużo. Jeśli firma, która zaoferuje Ci wycenę, będzie Cię naciskać na podjęcie szybkiej decyzji, prawdopodobnie dobrze jest po prostu odejść.
Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz znaleźć właściwego instalatora PV. Ważne jest, aby poruszać się z własną prędkością, a także inwestować czas we wcześniejsze badania, aby można było porozmawiać z instalatorem na bardziej równych warunkach. Następnie będziesz mógł podjąć świadomą decyzję o produkcie, którego naprawdę potrzebujesz.

Platforma PaneleFotowoltaiczne.pl jest po to, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę na twój system. Zarejestruj się i wypełnij formularz z zapytaniem, a otrzymasz najlepsze oferty od szerokiej gamy instalatorów, upewniając się, że Twój system zostanie zainstalowany na czas i na Twój budżet. Nie musisz podawać swojego numeru telefonu. 

 

Kategoria: Nowości OZE

| Tagi: fotowoltaika panele fotowoltaiczne koszt cena inwestycja błędy

| Komentarze : 0

Nie możesz tu podawać danych osobowych zgodnie z polityką prywatności*

Dziękujemy za informację!

Komentarze lub sugestie? Przekaż nam tutaj.

Dziękujemy za Twoją opinię!